Tłumaczenia na język arabski

Cennik: Tłumaczenia pisemne
Z obcego na polski Z polskiego na obcy
arabski 60 59 65 59
Ceny netto w PLN
Jednostką rozliczeniową jest strona tłumaczeniowa składająca się z 1600 znaków ze spacjami

Cennik: Tłumaczenia przysiegłe
Z obcego na polski Z polskiego na obcy
arabski 65 55 65 60
Ceny netto w PLN
Jednostką rozliczeniową jest strona tłumaczeniowa składająca się z 1125 znaków ze spacjami

Cennik: Tłumaczenia ustne
Z obcego na polski Z polskiego na obcy
arabski 150 110 150 110
Ceny netto w PLN
Jednostką rozliczeniową jest jedna godzina (60 minut)

Język arabski

Język arabski jest użytkowany przede wszystkim na terenie Bliskiego Wschodu oraz w Afryce Północnej. Znajduje się na czwartym miejscu pod względem najbardziej rozpowszechnionych języków świata. Jest językiem urzędowym m.in. w takich krajach jak Algieria, Arabia Saudyjska, Czad, Egipt, Izrael, Iran, Jemen, Jordania, Kuwejt, Libia, Maroko, Oman, Sudan, Syria, Tunezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W ONZ język arabski jest jednym z pięciu głównych języków Zgromadzenia Ogólnego. Według różnych danych liczba użytkowników języka arabskiego wynosi od 225 do 285 milionów.

Zasięg terytorialny języka arabskiego jest tak duży, ponieważ jest to język Koranu, za sprawą którego szybko rozprzestrzenił się w krajach arabskich.

Język arabski można podzielić na dwie odmiany – klasyczny język arabski oraz współczesny standardowy język arabski (Modern Standard Arabic – MSA). Różnice pomiędzy nimi są niewielkie, natomiast spore różnice występują w odmianach dialektalnych. Dialekty różnią się od siebie tak dalece, że często uniemożliwiają porozumienie między Arabami zamieszkującymi różne regiony Bliskiego Wschodu. Dialekty są jednak używane tylko w mowie. Niekiedy pojawiają się w arabskiej literaturze na zasadzie stylizacji.

Nasze biuro tłumaczeń posiada w swojej ofercie tłumaczenie zarówno klasycznego, jak i współczesnego języka arabskiego. Oferujemy tłumaczenia przysięgłe, tłumaczenia pisemne i ustne tłumaczenia polsko-arabskie oraz arabsko-polskie, ponadto wykonujemy również tłumaczenia z języka arabskiego na inny język niż polski.

Zobacz także tłumaczenia na język hiszpański© 2005 - 2013 iTranslate.pl / Kariera w biurze tłumaczenień / Mapa strony / FAQ


itranslate.pl - Biuro Tłumaczeń powstało w Krakowie w 2005 roku. iTranslate – Tłumaczenia Kraków – oferuje usługi tłumaczeniowe na najwyższym poziomie, realizujemy tłumaczenia w najkrótszych możliwych terminach. Nasza oferta to: tłumaczenia pisemne zwykłe, tłumaczenia pisemne techniczne, tłumaczenia pisemne specjalistyczne, tłumaczenia przysięgłe, tłumaczenia ustne.
Zapraszamy do naszego biura tłumaczeń w Krakowie