Tłumaczenia na język włoski

Cennik: Tłumaczenia pisemne
Z obcego na polski Z polskiego na obcy
włoski 40 35 45 40
Ceny netto w PLN
Jednostką rozliczeniową jest strona tłumaczeniowa składająca się z 1600 znaków ze spacjami

Cennik: Tłumaczenia przysiegłe
Z obcego na polski Z polskiego na obcy
włoski 35 40
Ceny netto w PLN
Jednostką rozliczeniową jest strona tłumaczeniowa składająca się z 1125 znaków ze spacjami

Cennik: Tłumaczenia ustne
Z obcego na polski Z polskiego na obcy
Ceny netto w PLN
Jednostką rozliczeniową jest jedna godzina (60 minut)

Język włoski

Szacunkowo liczba użytkowników języka włoskiego wynosi od 80 do 125 milionów ludzi. Jest to język urzędowy Włoch, Watykanu, San Marino oraz Szwajcarii. Posługują się nim również mieszkańcy francuskiej Korsyki oraz chorwacko-słoweńskiego półwyspu Istria, jest też oficjalnym językiem Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana z Jerozolimy, mającego swoją siedzibę na Malcie. Językiem włoskim operują mieszkańcy byłych kolonii włoskich, np. Albania, Etiopia, Somalia, a także emigranci włoscy, których największe skupiska znajdują się w Argentynie, Australii, USA i w Tunezji. Wpływy języka włoskiego sięgają także do Ameryki Południowej.

Włoski jest językiem silnie zróżnicowanym wewnętrznie pod względem dialektalnym. Najważniejsze dialekty włoskie to dialekt abruzyjski, emilijski, kalabryjski, kampański, lombardzki, mar chijski, rzymski, sardyński, sycylijski oraz wenecki. Współczesny ogólnonarodowy język włoski jest rozwinięciem dialektu toskańskiego, który został upowszechniony w XIII wieku za sprawą intelektualistów i literatów, m.in. Dantego, Francesca Petrarki oraz Giovanio Boccacciego.

W ofercie naszego biura znajduje się tłumaczenie polsko-włoskie i włosko-polskie, z uwzględnieniem odmian dialektalnych.

Oferowane przez nas tłumaczenia w zakresie języka włoskiego obejmują tłumaczenia ustne, tłumaczenia pisemne i tłumaczenia przysięgłe. Proponujemy również tłumaczenia tekstów specjalistycznych z rozmaitych dziedzin naukowych.

Naszym atutem jest wyspecjalizowana kadra ze stosownym przygotowaniem translatorskim oraz doświadczenie gromadzone latami. Poza profesjonalnym tłumaczeniem dbamy także o komfort naszych klientów i dostosowujemy się do ich indywidualnych wymagań oraz potrzeb.

Zobacz także tłumaczenia na język norweski© 2005 - 2013 iTranslate.pl / Kariera w biurze tłumaczenień / Mapa strony / FAQ


itranslate.pl - Biuro Tłumaczeń powstało w Krakowie w 2005 roku. iTranslate – Tłumaczenia Kraków – oferuje usługi tłumaczeniowe na najwyższym poziomie, realizujemy tłumaczenia w najkrótszych możliwych terminach. Nasza oferta to: tłumaczenia pisemne zwykłe, tłumaczenia pisemne techniczne, tłumaczenia pisemne specjalistyczne, tłumaczenia przysięgłe, tłumaczenia ustne.
Zapraszamy do naszego biura tłumaczeń w Krakowie